Nasza Biblioteka wygrała 10 tys. zł [oficjalne wyniki]

3 grudnia organizatorzy konkursu podali oficjalne wyniki konkursu  "CSR - dziesięć na dziesięć". Drugie miejsce w całej Polsce oraz 10 tys. zł na remont to już pewne! Dzięki Państwa zaangażowaniu nasza placówka wygrała konkurs i zajęła 2. miejsce. Pragniemy Państwu jeszcze raz podziękować. Konkurs pokazał, że los i wygląd naszej Biblioteki nie jest obojętny mieszkańcom Piastowa.

Przedstawiamy informację od organizatorów konkursu:

Szanowni Państwo, Uczestnicy Konkursu,

Miło nam poinformować, że proces weryfikacji wszystkich głosów oddanych w konkursie dobiegł końca. Z ogromną przyjemnością publikujemy poniżej listę zwycięskich bibliotek. Oficjalne wyniki są również dostępne na stronie PekaesPomaga.pl w sekcji "Lista uczestników". Z przyjemnością informujemy, że zdecydowaliśmy się nagrodzić nie 10 a 11 bibliotek z największą ilością głosów, które otrzymają nagrodę główną w postaci remontu lub doposażenia o wartości do 10 tys. złotych netto. Do samego końca toczyła się zażarta walka o zajęcie ostatniego, premiowanego remontem miejsca w rankingu. Różnica pomiędzy placówką, która zamyka czołową dziesiątkę, a jedenastą placówką - Biblioteką Zespołu Szkół im. ks. J. Londzina w Zabrzegu, wyniosła zaledwie 269 głosów. Doceniamy trud i zaangażowania osób , które do ostatnich godzin trwania konkursu przesyłały swoje głosy, dlatego podjęliśmy decyzję o włączeniu biblioteki z Zabrzegu do grona wyróżnionych placówek. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom konkursu dziękujmy za aktywny udział w głosowaniu. Skala zainteresowania projektem przeszła nasze najśmielsze oczekiwanie. W najbliższym czasie będziemy kontaktować się z nagrodzonymi bibliotekami. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami.

Oto lista zwycięzców:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin - Filia w Witaszycach

Miejska Biblioteka Publiczna w Piastowie

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego

Biblioteka szkolna przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią

Filia nr 14 Biblioteki Publicznej im. Dr W. Biegańskiego w Częstochowie

Biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej w Nowogrodzie Bobrzańskim

Gminne Centrum Kultury Nowe Miasto Lubawskie - Biblioteka Publiczna w Gwiździnach

Biblioteka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i. Króla Jana III Sobieskiego

Biblioteka w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu

Biblioteka Publiczna Gminy Sztutowo Filia Biblioteczna w Kątach Rybackich

Biblioteka Zespołu Szkół im. ks. J. Londzina w Zabrzegu

Zespół PEKAES Pomaga

Ogólnopolski konkurs "CSR - dziesięć na dziesięć" to inicjatywa operatora logistycznego PEKAES oraz Kulczyk Foundation i Zaczytani.org. Postanowiliśmy zgłosić naszą placówkę do konkursu.

Założeniem akcji jest pomoc lokalnym społecznościom w zapewnieniu powszechnego dostępu do książek i czasopism, poprzez remont 10 wybranych w drodze głosowania bibliotek. Społeczności, zgłaszając swój pomysł, a następnie głosując, mogły realnie wpłynąć na poprawę stanu lokalnej biblioteki. Spośród wszystkich zgłoszonych do bibliotek wyłonionych miało zostać jedynie 10, w których odbędzie się remont.

Gdyby nie Państwa zaangażowanie i chęć pomocy, nigdy nie udałoby nam się zwyciężyć w konkursie. Miło nam czytać liczne komentarze Państwa na portalu społecznościowym Facebook. Otrzymaliśmy mnóstwo gratulacji i wiele słów wsparcia. Dostawaliśmy informacje, że w pomoc naszej Bibliotece włączyły się społeczności nie tylko z Piastowa, ale również z innych polskich miast, a nawet głosowano na nas z Niemiec! Wiemy, że głosowali na nas i dzieci i dorośli! W piastowskich szkołach czynnie głosowali na nas uczniowie! A w promocję akcji zaangażowały się również inne piastowskie instytucje, jak również lokalne media:
Flesch Mazowsza, WPR, Kurier Południowy oraz Regio-Media.

Nigdy nie zapomnimy tych pozytywnych emocji.

SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY
Dyrekcja i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piastowie

Godziny otwarcia:

Biblioteka Główna:
poniedziałki i piątki 13.00 - 20.00
wtorki i czwartki 13.00 - 18.00
środy 10.00 - 18.00
soboty 9.00 - 14.00

Filie dla dzieci i dorosłych nr 1 i 2:
poniedziałki, wtorki 13.00 - 18.00
środy 11.00 - 15.30